Izoplast ADW
Szukaj
  1. pl
  2. en
Beton Plast Profi
Bioforest
Blackplast R
Czyścioch
Dysperbent
Ekosol Carbo
Ekosol Carbo Piece
Emulpar
Fitoplaster
Ice Melter Mike
Izoplast 1-KW
Izoplast 2K-W
Izoplast B
Izoplast B Modyfikowany
Izoplast Barwiony
Izoplast B-W
Izoplast E
Izoplast FH Special
Izoplast Hydrolastic
Izoplast K
Izoplast KL
Izoplast MD
Izoplast MD PRO
Izoplast Mega-Tex klej
Izoplast Mega-Tex szpachla
Izoplast MS
Izoplast E Nano Power
Izoplast R
Izoplast R-W
Izoplast Separbeton
Izoplast Silver
Izoplast W-KL
Mega-Tex r
Mycetox Extra
Mycetox Extra Fog
Mycetox M
Mycetox S
Nordstone R
Nordwood
Provilep
Pyłobloker
Rzepakolep
Tickend
Uniepal-Drew Aqua 1-K
Uniepal-Drew Aqua Kolor
Uniepal-Drew Special FR
Zwilkop

MENU

Dotacja Unijna
Fetorex - Biały Płaszcz - Emulpar - Kretogrom - Fitoplaster

PPH ADW Sp. z o.o. uzyskało subwencję finansową w ramach rządowego programu

"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez PFR S.A.

Facebook
Youtube
Izoplast
Izoplast
Izoplast
Izoplast
Izoplast ADW
Bielenie Drzew

Ochronę przed podłużnymi pęknięciami pni i konarów powstającymi w zimie zapewni nam późno jesienne i wczesno zimowe zastosowanie preparatu. Bielenie drzew można rozpocząć przed pojawieniem się słonecznych zimowych dni i niższych temperatur nocą. Optymalny termin rozpoczęcia stosowania preparatu do ochrony przed zimowymi uszkodzeniami to czas kiedy temperatury nie spadają poniżej 5°C. Zabieg można wykonać praktycznie w każdym czasie tak, aby naniesiony na korę drzew BIAŁY PŁASZCZ wysechł. Może to być jesienią – wtedy zabezpieczamy drzewa przed uszkodzeniami zimowymi, lub w okresie wiosenno-letnim - wtedy zabezpieczamy drzewa przed niespodziewanymi przymrozkami wiosennymi i na czas wysokich temperatur w lecie. Przed naniesieniem preparatu należy koniecznie oczyścić pnie i gałęzie drzew z luźnej kory, porostów, mchu i glonów. Można to zrobić np. przy pomocy drucianej szczotki. BIAŁY PŁASZCZ nanosimy na pnie za pomocą pędzla lub specjalnego pistoletu malarskiego (tynkarskiego) do cieczy gęstych, zwracając uwagę na dokładne naniesienie preparatu na stronie południowej pni i konarów. Szczególną ochroną należy otoczyć drzewa młode o gładkiej i ciemnej korze, gdyż to one właśnie są szczególnie narażone na działanie intensywnego promieniowania słonecznego.

Intensywny, biały kolor preparatu powoduje silne odbijanie promieni słonecznych. Dzięki temu w czasie lata i słonecznych dni, pnie i konary drzew pokryte BIAŁYM PŁASZCZEM nie nagrzewają się tak mocno. W niezabezpieczonych pniach, pod korą pomiędzy łykiem a drewnem temperatura tkanki twórczej - miazgi (kambium) może dochodzić nawet do 45°C. Tak wysoka temperatura powoduje znaczne uszkodzenia 

objawiające się oparzelizną prowadzącą do zamierania kory.

W okresie zimy występują duże wahania temperatury powietrza pomiędzy dniem a nocą. W dzień, od strony południowej i południowo - zachodniej pnie i grube konary drzew są silnie nagrzewane przez słońce w przeciwieństwie do strony północnej, a po zachodzie słońca nagrzana kora i drewno szybko się ochładza. Woda, która w ciągu dnia zaczęła krążyć w komórkach drewna, w nocy zamarza, a tkanki pękają wzdłuż pnia i grubych konarów. Przez pęknięcia wnikają chorobotwórcze bakterie i grzyby, które prowadzą do zamierania i rozkładu tkanek drewna. Poza pęknięciami pnia często pojawiają się rany zgorzelinowe, czyli uszkodzona kora, która zmienia barwę i pęka odsłaniając drewno. Drzewa uszkodzone w czasie zimy są bardzo osłabione, w ostateczności mogą zamierać.

Bielenie drzew mlekiem wapiennym bądź farbą emulsyjną, jest od dawna stosowanym zabiegiem ochrony pni przed pionowym pękaniem kory. Stosowanie tych preparatów jest na ogół nietrwałe, a zabieg należy powtarzać. Znacznie skuteczniejszą i trwalszą metodą zabezpieczenia jest pomalowanie pni BIAŁYM PŁASZCZEM - nowoczesnym preparatem chroniącym pnie drzew przed niszczącym działaniem zmiennych czynników atmosferycznych. BIAŁY PŁASZCZ to produkt pochodzenia naturalnego. Składniki BIAŁEGO PŁASZCZA powodują zwiększoną przyczepność preparatu do konarów i pni drzew. Pomimo tego, że środek jest wodnym roztworem nie ulega on zmywaniu przez deszcz, co często zdarza się przy stosowaniu mleka wapiennego.

Dzięki takim właściwościom jednokrotne zastosowanie BIAŁEGO PŁASZCZA zastępuje kilkukrotne stosowanie mleka wapiennego. Powłoka BIAŁEGO PŁASZCZA jest niezwykle trwała – utrzymuje się na pniu drzew nawet do 5 lat, „rosnąc” razem z drzewem. Stosowanie BIAŁEGO PŁASZCZA zastępuje 5 do 10 zabiegów wykonywanych tradycyjnymi środkami i przynosi duże korzyści ekonomiczne.

Bielenie Drzew

Bielenie drzew - BIAŁY PŁASZCZ - nowoczesny preparat

Bielenie Drzew Biały Płaszcz

Więcej